Ambalaj ve Basımın Kişiselleştirilmesi

June 21, 2019

hakkında en son şirket haberleri Ambalaj ve Basımın Kişiselleştirilmesi
Ambalaj ve Basımın Kişiselleştirilmesi

Kuzey Amerika paketleme teknolojisi birliğinden (PMMI) Başkan Yardımcısı Tom Egan, İçecek paketleme tasarımının tüketicileri daha derin bir düzeyde etkilemesi, ilham vermesi ve rezonans etmesi gerektiğini yazdı.

Susuzluk, tüketicilerin içki satın almasının bir numaralı nedeni olabilir, ancak satın alma sırasındaki anlaşmayı belirleyen paketleme olabilir. Müşterileri yakalamak için, gittikçe artan sayıda içecek üreticisi belirli bir kişisel rezonansa sahip ambalajları kullanmak istiyor.

Nostaljik Bir Etiket

Tüketiciler, kendilerinin bildiği veya nostaljiye dokunan içecekleri seçmeye devam edecektir.

Coca-Cola Şirketi'nin “Hisse Coca-Cola” kampanyası, tüketicileri doğrudan paketleme metni üzerinde arayarak çekmek için bir yol yarattı.

Coca-Cola, gazlı içecek endüstrisinde uzun süredir sağlam bir şekilde kuruldu ve bu kampanya müşteri sadakatini artırdı ve marka etrafında bir sansasyon yarattı.

Bu kadar büyük bir marka için bile, çok çeşitli bir etiket oluşturmak hiç de küçük bir başarı değil. Giderek daha sofistike baskı teknikleri, kampanyanın başarısına katkıda bulundu.

Label & Narrow Web'e göre, 250 farklı ismi kısıtlayan farklı etiketler basmak için, Coca-Cola, işi tamamlamak üzere HP Indigo dijital baskı teknolojisine sahip yazıcıyı ayarlamak üzere bir etiket ve paketleme dönüştürücü şirketi buldu. Bu teknolojinin olgun uygulaması, küçük gruplar halinde her tür isim etiketinin üretilmesini ve baskı kalitesinin yüksek kalmasını sağlar.

Packaging & Print Media dergisine göre, Coca-Cola, birçok dilde binlerce isim yaratarak, dönüştürücü şirketler ve yazıcı şirketleri ile olan uluslararası işbirliğini hızlandırdı. Farklı yazıcı türlerinde aynı "kok kırmızısı" parlaklık gösterimini elde etmek için, baskının ilk aşamasında dikkatli renk eşleştirmesi gerekir.

Ambalaj, Sağlığa ve Ekolojik Korumaya Dikkat Etmeli

Kişiselleştirme, satışların tek anahtarı değildir.

Sağlıklı ve çevre dostu yaşam tarzıyla ilgilenen tüketiciler için, daha güçlü çevre dostu performansa sahip ürünler oldukça çekicidir. Sonuç olarak, tüketici talebini daha iyi karşılamak için, artan sayıda içecek üreticisi geri dönüştürülebilir kutularda veya şişelerde daha küçük boyutlar ve daha az kalori kullanıyor.

Temiz etiketleme çağında, tüketiciler sağlığa daha fazla önem veriyor, bu nedenle doğal, katkı maddesi içermeyen içecekleri aramaya daha yatkınlar. Tüketicilerin doğal ve sağlık ihtiyaçlarını karşılamak için üreticilerin ve işlemcilerin daha fazla iyileştirme yapmaları gerekir. Meyve suyu gibi daha organik veya doğal homojen olmayan içecekler bir süre rafta olduklarında tabakalaşmaya ve çökelmeye eğilimlidir. Müşterilerin iğrenmesini önlemek için, bir yandan markalar şişelerin içeriğini gizlemek için ambalajları sıkılaştırıyorlar. Öte yandan, üreticilerin üretim hattında bazı iyileştirmeler yapmak, karıştırma ekipmanı eklemek veya farklı özelliklere sahip daha doğal içecekleri işlemek için doldurma ekipmanını ayarlamak zorunda kalmaları gerekiyor.

İçecek üreticileri, bitkisel yağ bazlı mürekkep veya su bazlı mürekkep gibi yeşil ürünler üretmek için çevre dostu malzemeler kullanabilir. Bu mürekkebin hızlı kuruma, gelişmiş baskı kalitesi ve uçucu organik bileşiklerin salınımını minimize etme avantajları vardır.

İnovasyon, işletmelerin kendilerini kırması ve daha da gelişmesi için tek yoldur. Ekipman üreticileri ayrıca ürün tarafının gereksinimlerini karşılayacak en uygun ekipmanı yapmak için sürekli gelişiyorlar. Ekipman üreticileri ayrıca, ürün tarafının gereksinimlerini karşılayacak en uygun ekipmanı üretmek için zamana ayak uydurmalıdır.