Yiyecek ve içecek endüstrisi CIP temizlik bilgisi özeti!

May 10, 2019

hakkında en son şirket haberleri Yiyecek ve içecek endüstrisi CIP temizlik bilgisi özeti!
Yiyecek ve içecek endüstrisi CIP temizlik bilgisi özeti!

Deterjanlar için yedi temel seçim ilkesi

(1) Geniş spektrumlu yüksek verimli temizlik;

(2) Net olmayan bileşimi, kalitesi ve mikroorganizmaları nedeniyle ev deterjanlarının kullanılması tavsiye edilmez;

(3) basit bir bileşime ve belirlenmiş bir bileşen içeriğine sahip bir deterjan seçmek;

(4) kontrolü kolay;

(5) İyi stabilite, düşük toksisite ve güvenli kullanım;

(6) ekipman veya çevresel malzemelerle uyumluluk;

(7) Maliyet düşüktür.

Alkali yıkama genellikle% 1 ila% 2 konsantrasyonda formüle edilirken, asidik yıkama hafif, düşük konsantrasyonlu bir asit çözeltisi kullanır.

Temizleme basıncı

  Normal şartlar altında, düşük basınçlı (0,5 MPa'dan az) sprey temizleme gereksinimlerini karşılayabilir. Çünkü temizlik, mekanik etkisinden ziyade temizlik maddesinin ıslatılması, tavsiye edilmesi ve ıslatılmasıyla elde edilir.

Top ayarlarının temizlenmesi

  Temizleme topunun işlevi yıkama sıvısını ve durulama sıvısını cihazın tüm parçalarına püskürtmektir ve püskürtülmüş yıkama sıvısı ve düşen yıkama sıvısı tarafından toplanan sıvı filmi tüm yüzeyi emer ve kimyasal bir temizleme etkisi oluşturur. Temizleme bilyesi, proses sıvısının temizleme deliğinin iç kısmına girmesini engellemek için deliği tıkamak için makul bir yere yerleştirilmelidir. Genel temizleme topunun etkin kapsama alanı, her temizleme topunun 1 ~ 1.5 m2'lik enine kesit alanıdır. Tipik temizleme topu teknik özellikleri akış başına 3 ~ 5 m 3 / sa, Basınç farkı ΔP 0,17 MPa'dır.

Boru bağlantısı

  Boru bağlantısının ideal hali tüm kaynakların kullanılmasıdır. Boru montajı, sıvının boru içinde kendiliğinden boşalmasını teşvik edebilen ve sıvının yüzeye temas etmesini önlemek için kabarcık oluşumunu önleyebilecek, mümkün olduğunca büyük (en az% 1, genellikle% 2 daha iyi) yapılmalıdır. temizlenir.

CIP temizleme etkisi aşağıdaki kriterlere uymalıdır:

Yok hayır. madde Standart
1 Koku Taze, koku içermez, son işlemin kalitesini ve güvenliğini etkilemeden özel işlemler veya özel aşamalar için hafif bir koku sağlar.
2 Vizyon Temizleme yüzeyi parlak, su yok, film yok, kir yok veya başka; Su yüzeyden aktığında, su izleri çok fazla kusur var
3 Sağlık Yüzeye parmaklarınızla dokunurken, yağlı ve kaba bir his yoktur; yüzey tekrar tekrar lekeli veya renksiz, yepyeni bir beyaz kağıt havluyla silinir.
4 Üretim kapasitesi CIP işleminden sonra, ekipmanın üretim işleme kapasitesi önemli ölçüde değişmiştir.
5 Mikroorganizma Sağlık göstergelerinin mikrobiyolojik göstergeleri ilgili gereklilikleri karşılamaktadır; Ürünlerin sağlık göstergelerinin iyileşmesine neden olamazlar.